Krása dvojkolesových strojovA je to tu! Sezóna motoriek začala a naozaj sa dostáva do plného prúdu. Je pravda, že Apríl si z nás robí bláznov, no počasie sa čoskoro určite umúdri a bude priať všetkým nadšencom dvojkolesových krások.
 

A ak ste sa rozhodli niečo na svojom pohodlí na motorke zmeniť, je ten správny čas. Veď niekoľko hodinové sedenie na motorke je namáhavé a človek si veľmi rád nájde spôsob, ako si dopriať o kúsok viac pohodlia. Niektorí motorkári možno kupujú vložky do topánok, iní si zas vyberajú pohodlnejšiu no menej štýlovú obuv či bundu. Každopádne si jeden motorkár musí dávať pozor nie len pri riadení motorky ale aj po tom, pretože stuhnuté svaly po jazde môžu byť veľmi bolestivé a nepríjemné, hlavne pokiaľ je pred vami ešte dlhá cesta naprieč krajinou.

farma

Určite sa už mnohí nevedia dočkať kedy sa na oblohe znovu objaví slnko a cesty zaplnia motorkársky šialenci. Ja osobne zvuk motoriek milujem, oznamuje leto a jazda na motorke je priam oslobodzujúca. Adrenalín stúpa pri každom kilometri a cesty sa zdajú byť otvorenejšie než kedykoľvek pred tým. Rýchlosť vás jednoducho ovládne a vám neostáva nič iné ako poddať sa jej.

Lenže motorky sú nie len krásne a poskytujúce voľnosť. Sú aj veľmi nebezpečné. Preto prosím nesúďte motorku ako nástroj všetkého nebezpečenstva. Ak sa rozhoduje nad kúpou motorky, buďte si istý, že ste dosť dospelí (mentálne) na to, aby ste skutočne motorku vlastnili a jazdili na nej. Je to vaša zodpovednosť a vaše rozhodnutie. Určite sa nevyhnete pádom a zraneniam, ale žiadne zranenie by nemalo byť také nebezpečné, aby bol ohrození váš život. Mnoho ľudí odsudzuje motorkárov, pretože sa nájde veľa jedincov, čo si hneď po tom čo sadnú na motorku myslí, že sú pánmi ciest a v meste dosahuje ich rýchlosť niekedy aj viac ako osemdesiat kilometrov za hodinu. Prosím, nebuďte jedným z týchto vodičov.

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?