Poriadok v garážiLeto sa nenávratne skončilo. Jeseň síce poskytuje ešte niekoľko krásnych dní na výlety, ale blíži sa doba, kedy budeme chodiť do garáže motorku iba leštiť. A konečne nájdeme čas v nej aj trochu poupratovať. V lete sme mali výhovorku, že treba jazdiť a že to všetko urobíme „potom“, keď nebude také pekné počasie. Ten čas je práve tu. Ako si v garáži upratať a všetky náhradné diely a vybavenie na jazdenie prehľadne uložiť?
 

 Na začiatku sme boli len my a naša motorka. A otázka, kde ju parkovať. Hoci auto bez rozpakov necháme stáť pod oknami paneláka, k motorke si takýto prístup nedovolíme. Auto tvorí uzatvorený celok, kde sa nám do vnútra nedostane ani zlodej ani dážď, ale hlavne k motorke máme akýsi citový vzťah. Odpoveďou na otázku „kam s ňou“ je garáž, či už kúpená alebo prenajatá. Po jazde svoju mašinu odstavíme pod strechou za zamknutou bránou a spokojne môžeme ísť domov.

Po čase zistíme, že vedľa pri stene stojí piksľa so zvyškom oleja po výmene, na bedničke sú položené kľúče na údržbu, ktorých stále pribúda a v rohu sú krabice s filtrami po ich výmene, ešte sme ich nestihli vyhodiť. A bandaska s benzínom tu tiež stojí. Nejak sa nám ten priestor zapĺňa aj prostriedkami na čistenie a leštenie kapoty a v duchu súhlasíme s tým, kto prvý povedal, že čím väčšia garáž, tým skôr ju zaplníme. Keby sa tak dali tie veci, čo tu máme, klásť na seba…

Presne toto je chvíľa, kedy musíme kúpiť do garáže regál a všetky potrebné veci do neho prehľadne uložiť. Ortodoxní motorkári by si možno nechali stĺcť drevené police na drevených nohách, ale viete si predstaviť, ako by to po roku či dvoch vyzeralo? Mastné fľaky od oleja, kvapkajúca brzdová kvapalina, vytečený autošampón. Z dreveného povrchu ho len tak nezmyjete. A potom, keď kúpite vysokú škatuľu a polica je nízka?

regal

On-line návrhár policových regálov dovolí vybrať si váš nový regál do garáže podľa miesta, ktoré máte voľné, či už na bočnej alebo zadnej stene a navrhnúť si rozmery aj výšky políc tak, ako to potrebujete. A keby náhodou police došli, ľahko doobjednáte ďalšiu sekciu. Po objednaní vám regály prídu ako stavebnica, ľahko ich zostavíte a urobíte si poriadok vo svojej garáži. Spravte to teraz, lebo na jar opäť vyrazíte na cesty a už „nebudete mať čas“.

Komentáre a pings sú aktuálne uzatvorené.

Komentáre sú uzatvorené.