V nedeľu jazdia Maďari na SlovenskoPekné a slnečné víkendové dni trávime každý svojimi koníčkami. A motorkári výletmi po cestách našej krajiny. Či už idete na motorke, bicykli alebo cestujete autom, nemôžete si nevšimnúť, koľko partií aj jednotlivcov je počas víkendu aj na tých zabudnutých cestách. No osobitne v nedeľu je vidieť, koľko motoriek po slovenských cestách jazdí s maďarskými evidenčnými číslami. Je to podstatne viac, ako ich vidno v sobotu. Čím to môže byť?
 Slovenská krajina je krásna každý deň. Zabudnuté cesty a cestičky cez horské dedinky, priesmyky a úzke doliny, to všetko robí jazdu fascinujúcou. Tak prečo je na Slovensku maďarských motorkárov viac pravidelne v nedeľu?

Hoci je to znie takmer nemožne, vyhnala ich ich vlastná vláda. Nie, nebojte sa, v Maďarsku neprijali žiadny zákon, ktorý by zakazoval alebo obmedzoval v nedeľu jazdu na motorke. Hoci pri dnešných politikoch je možné všeličo. V Maďarsku ale platí zákaz nedeľného predaja v obchodnej sieti. Otvorené sú len benzínky.

masiny

Takže ak si Maďari chcú urobiť dlhší výlet na motorke, plánujú cestou aj niečo zjesť a nemajú to byť bagety často pochybného zloženia v občerstvovacom kúte čerpačky, v nedeľu si v supermarketoch nič nekúpia. Aspoň teda doma nie. Ale je pre nich jednoduché naplánovať si výlet za hranice, navštíviť slovenské cesty a zastaviť sa nakúpiť proviant v slovenských obchodoch, ktoré sú otvorené aj v nedeľu. A keďže mnoho obchodných reťazcov má svoje prevádzky aj v Maďarsku aj na Slovensku, nie je pre našich južných susedov ich sortiment neznámy. Pri platení kartou si dokonca ani nemusia zamieňať peniaze. A pri samoobslužnom spôsobe nákupu dokonca ani nemusia vedieť po slovensky rozprávať. Naberú si do košíkov pečivo, paštieky, konzervy, nápoje, vyložia na pás a bez slova zaplatia kartou. A po posilnení sa opäť môžu pokračovať vo svojom výlete po krásnych slovenských kútoch.

A vy ak plánujete nedeľný výlet do Maďarska, nezabudnite, že všetky obchody a obchodné domy sú v Maďarsku v nedeľu zatvorené. Nič si tam nekúpite, okrem benzínu do svojej mašiny. Preto si pribaľte niečo pod zub, aby ste v sedle nesedeli hladní a nervózni.

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?