Očarte v novom pánskom športovom oblečení: Ako vyberať „moto“ a „cyklo“ oblečenie?Radi športujete? Je práve motorizmus a cyklistika vašou pravou vášňou? Isto dobre viete, že bez vhodného oblečenia a vybavenia nebude možné si naplo užiť túto záľubu. Navyše aj v pohode, bezpečí a aj s najlepšími výsledkami. No nie je oblečenie ako oblečenie. Poradíme vám, ako si jednoducho, rýchlo a kvalitne vybrať to pravé športové pánske oblečenie na motorku alebo bicykel.


Prišiel ten čas, kedy aj vy vyberáte nové pánske oblečenie na motorku? Dodržte nasledovné rady a všetko pôjde jednoduchšie …

1. Ako vyberať „moto oblečenie“?

Ako prvé si vyberte bundu a nohavice. Bunda a nohavice z nepremokavého materiálu s reflexnými prvkami, to je základ pri výbere toho správneho (nielen) pánskeho oblečenia na motorku. Pokiaľ plánujete jazdu v chladnejšom období, vsaďte vždy na zateplené oblečenie s dvoma vrstvami a ochranou proti prefúknutiu. Nezabudnite na chrániče (rúk, členkov a nôh) a ďalšie bezpečnostné súčasti, bez ktorých ani len nepomyslite na jazdu motorkou. Ak máte cestný motocykel alebo skúter, vsaďte na pánske (dámske) oblečenie z textilu. V prípade pretekárskych motoriek zvoľte radšej kožu, najlepšie set alebo kombinézu.

2. Ako vybrať oblečenie na bicykel?

Pri oblečení na bicykel je to o niečo jednoduchšie. Vždy dbajte na to, aby vaše oblečenie priliehalo k telu a tým kopírovalo jeho línie. Dizajnová stránka oblečenia tu teraz nezohráva hlavnú úlohu. Pánske (dámske) priliehavé „cyklo“ oblečenie značne znižuje odpor vzduchu a zlepšuje dobrý pocit z jazdy. Pokiaľ fúka studenší vietor, klesá pocit chladu. Aj preto je potrebné venovať dostatočný čas pri jeho výbere a skúšaní pri samotnej kúpe. Okrem iného aj ročné obdobie rozhoduje o tom, aký druh oblečenia si volíme. V prípade bezpečnosti netreba asi veľmi pripomínať, že hazardovať pri jazde na motorke, či bicykli sa neoplatí. Preto volíme vhodnú bezpečnostnú prilbu (nie klasickú šiltovku) a tiež vhodnú obuv (najlepšie špeciálnu obuv na motorizmus a bicyklovanie, nie klasické vychádzkové botasky).

Ak je teda šport aj vašou vášňou a pritom hľadáte vhodné vybavenie a oblečenie, ktoré vám vytvorí optimálne pohodlie a bezpečnosť počas vykonávania športových aktivít, či motoristických záľub, musíte vedieť, čo chcete a kde si to vybrať. Na výber dnes už máte aj množstvo internetových obchodov aj so športovým pánskym oblečením, cyklo a moto oblečením a tiež aj s ďalšími doplnkami pre jazdu na motorke a bicykli. Vyberajte dôkladne a rozumne, aby vaša cesta na motorke a bicykli nebola tou poslednou!

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?