PZP

Tieto tri písmená pozná každý motorista. Majiteľ motorky, auta aj prívesu. Bez PZP nie je možné vyraziť na cestu. Teda možné to je, ale pod hrozbou vysokej pokuty. A nebodaj sa niečo stane, tak sa nedoplatíme. PZP je práve na to dobré, že ak sa niečo stane, nemusíme platiť škodu, ktorú spôsobíme niekomu inému. A to ako škody na majetku, tak škody na zdraví. Tie sa vyčísľujú v podstatne väčších sumách, ako nejaké pokrčené plechy.

Väčšina šoférov si pod pojmom PZP predstavuje povinné poistenie na auto. Ale ani motocyklisti nie sú výnimkou. Aj keď medzi nemotoristami panuje presvedčenie, že motorkári sú blázni na dvoch kolesách a motorkárky dvojnásobné, a že spôsobujú veľa nehôd, často sú práve oni obeťou nepozornosti ostatných vodičov. Často ich jednoducho prehliadnu. Osobne si myslím, že bolo lepšie, keď neplatilo povinné svietenie všetkých áut a svietili len motorky. No ale keď skrátka dôjde k nehode motorkára, je dobré mať povinne zmluvné poistenie a neplatiť zničený plot dedovi s domčekom v zákrute zo svojho.

roadtrip

Ľudia často vnímajú takúto poistku ako nutné zlo, ale len dovtedy, kým nepotrebujú, aby poisťovňa za nich „zatiahla“ spôsobenú škodu. V tom momente sa na zaplatené poistné pozerajú ako na dobrú investíciu, ktorá ušetrí kopu peňazí aj nervov. Pre dobré poistenie nemusíte obiehať všetky pobočky v meste, na webe nájdete všetky potrebné informácie a Onlia.sk nie je výnimkou. Len nezabudnite, povinne zmluvné poistenie je tu na to, aby ste nemuseli platiť škodu na zvodidlách alebo na súkromnom majetku tomu, koho ste používaním motorky poškodili. Na svojej mašine si škodu zaplatíte zo svojho, ak nemáte havarijné poistenie.

Najlepšie je preto užívať si motorku tak, aby ku žiadnej škode nedošlo. Sami si dávajte pozor a predvídajte správanie sa iných vodičov a chodcov. Len tak môžete užiť si roadtrip po krajoch známych aj neznámych a priniesť si domov len krásne zážitky.

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?