Ako si urobiť vlastný webDnešná doba je digitálna a informačná. Všade sú samé informácie, niektoré sú nevyhnutné a niektoré nás len zaujímajú. Sami zdieľame informácie zo svojho života, radi informujeme o svojich koníčkoch a hľadáme informácie pre seba. Veď to je aj dôvod prudkého rozmachu sociálnych sietí a mobilného internetu v smartfónoch.

Otázka je, či je výhodné byť na modrej sociálnej sieti. Mať svoj profil, ku ktorému majú prístup všetci rovnako „postihnutí“. Ale súčasne byť aj zrnkom v mori piesku. Teda môže byť len otázkou náhody, že sa k informáciám, ktoré nadšene publikujeme, aj niekto dostane a bude ich sledovať. A čo je nemenej dôležité, nami publikovaný obsah, či už text alebo fotografie, potom „zneužije“ majiteľ siete, aby na nej publikoval našim fanúšikom reklamu, na ktorej zarobí on, zatiaľ čo my venujeme čas tvorbe samotného profilu. Aj susedom pomáhate zarábať nezištne?

Keď už písať články a upravovať fotografie, tak pre seba. Pre dobrý pocit a radosť z práce. Chce to vlastnú stránku. Lenže tvorba webstránok nie je jednoduchá a robiť to amatérsky zaváňa amatérskym výsledkom. Nejde totiž len o samotný design, ktorý by mal korešpondovať s témou webu, ale aj byť ľahko zrozumiteľný a pohodlne ovládateľný. A na druhej strane, teda na serveri, by mal byť web bezpečný. A pokiaľ sa výrobou webov neživíte, ide o celkom tvrdý oriešok všetky požiadavky skĺbiť. Môžete sa to síce naučiť, no ale kedy budete mať čas písať o svojom koníčku? A budete vôbec mať čas na svoj koníček?

Pri prevádzke vlastného webu bude možno náročnejšie „preraziť“, teda získať si dostatočný počet pravidelných čitateľov, na druhej strane čas a energiu, ktorú venujete propagácii vlastnej webstránky, venujete sebe a nie nejakému nadnárodnému koncernu, ktorého bublina môže kedykoľvek tak rýchlo spľasnúť, ako bola nafúknutá. Nie každému totiž vyhovuje, že ho špicľujú na každom kroku. Nie každý chce mať internet v mobile a v podstate byť zdržovaný od práce alebo vyrušovaný pri oddychu.

Ak máte svoj koníček a máte pocit, že o tom máte čo povedať, rozhodne uvažujte nad voľbou nechať si vyrobiť webstránku od profesionálov a sami sa venujte tomu, čo vás baví. A písaniu o tom.

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?