Slnko môže byť zradnéV máji sa vyskytlo niekoľko dní, ktoré sa dali považovať za letné. Slnko svietilo o prietrh, teploty sa šplhali dobre cez dvadsať stupňov a nejedného motorkára to lákalo vyraziť si na kratšiu či dlhšiu cestu so svojím motorovým tátošom. Bolo príjemné uháňať krajinou či si vychutnávať zapadnuté a opustené okresky a stretávať rovnako vyletnených kolegov.

Každý má rád iný štýl jazdy. Niekomu učarovala rýchlosť, inému pokojná jazda s obdivovaním prírody okolo. Niekto rád vykružuje serpentíny a iný dáva prednosť rovnej ceste kdesi do diaľav. A podobne to máme aj s obľúbeným oblečením.

V niektorých mestách bolo možné stretnúť motorkárov na ľahko. Na silnej mašine sedí mladík, síce s prilbou na hlave, ale v tričku s krátkym rukávom, v rifliach s efektnými trhancami na kolenách a na nohách tenisky. Možno to stačí na jazdu za roh, pochváliť sa kamošom novým strojom pri šálke kávy, ale podceňovať silu motorky a okolnosti na ceste môže byť zradné a nebezpečné.

Nemyslím si, že by ktokoľvek sadal na motorku s tým, že spadne a preto sa oblečie do najkvalitnejšej kombinézy, aby následky pádu boli čo najmenšie aspoň pre vlastné telo, keď už motorka si každý pád odskáče minimálne škrabancami na laku. No konanie iných ľudí na asfaltke nevieme ovplyvniť. A často ani zabrániť nehode, ktorú nám spôsobí niekto cudzí.

motor

No dobré oblečenie nás chráni nie len pri nehodách. Aj prvé jarné lúče slnka môže prekryť rýchle prúdenie vzduchu za jazdy a namiesto tepla tu zrazu máme chlad. A z prechladnutia problémy kĺbov a svalov. Vymeniť štýlové tenisky za svoje lyžiarky, ktoré sme obúvali v zime na svahu, tiež nie je riešením. Každá aktivita si vyžaduje primeraný odev a obuv.

Keď už ste investovali do motorky, nezabudnite pridať ešte pár eur aj do spoľahlivého oblečenia. Aby vás studený vietor neprefúkal či letiaca osa netrafila do odkrytého lakťa. Jazda na motorke rozkvitnutou krajinou je paráda, ale prvé slnečné lúče môžu byť ešte zradné.

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?