Pozri dvakrát, zachrániš životTo je názov kampane, ktorá na Slovensku začala začiatkom júna tohto roka. Ide o kampaň, ktorú má pod záštitou známy server Motoride.sk a zapojiť sa do kampane môže úplne každý.
 

 
 Cieľom a hlavnou úlohou tohto projektu je zlepšiť podmienky na cestách, keďže v povedomí ľudí o motorkároch kolujú fámy typu „dobrovoľní darcovia orgánov“, avšak málokto si pozrie aj štatistiky a príčiny dopravných nehôd. Nehovorím, že všetci motorkári sú svätí a jazdia prísne podľa predpisov, no v mnohých prípadoch je dopravná nehoda výsledkom nedostatočnej pozornosti vodičov štvorkolesových tátošov.

Napríklad dnes ráno ma veľmi rozosmutnila informácia zo serveru tvnoviny.sk, kde bol článok o včerajšej nehode v obci Podkriváň. Tam totiž opäť zaúradovala nepozornosť a 88-ročný pán za volantom nedal prednosť motocyklu. Či už ho nevidel alebo len neodhadol rýchlosť svojho auta a blížiacej sa motorky, to sa už nedozvieme, no výsledkom je zranenie motocyklistu a smrť jeho 39-ročnej ľadvinky.

Ako sa teda môžete zapojiť do projektu?

Či už jazdíte na motorke alebo vlastníte auto (v tom najlepšom prípade máte oboje 🙂 ), zapojiť sa môžete tak či onak. Stačí si zaobstarať nálepku a nalepiť si ju na vaše prenášadlo. Podporíte tým dobrú vec a rozšírite povedomie šoférov, ktorí (pevne dúfam) začnú na motorkárov brať väčší ohľad.

A nálepku mám aj ja

A nálepku mám aj ja

Bližšie informácie o kampani a predajné miesta nálepiek na: http://pozri2x.motoride.sk/ alebo na FB stránke https://www.facebook.com/Pozri2x.Zachranis.Zivot

Môžete nechať správu, alebo odkaz zo svojej stránky.

Máte iný názor, chcete komentovať?